KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Spor Bilimleri Fakültesi

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Sosyal Medya Üzerinden Gerçekleştirilen Canlı Yayında Öğrencilerle Buluştu-02.06.2020

Koronavirüs (Covid 19) pandemi süreci kapsamında eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla sürdüren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) yönetici ve öğrencileri, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlarla bir araya geliyor.

Pandemi sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin verimli ve etkili bir şekilde yürütülmesi için gerekli adımları ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde ivedilikle atan KSÜ yönetimi, uzaktan eğitim sürecinin işleyişine ilişkin öğrencilerden gelen soruları da sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlar yoluyla cevaplandırdı.

Üniversite-öğrenci buluşmalarının ilki, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımlarıyla instagram üzerinden gerçekleştirildi. Öğrencilerin uzaktan eğitim sisteminin işleyişine ilişkin görüş ve beklentilerini dinleyen Rektör Can, konuya ilişkin yöneltilen soruları da cevaplandırdı.

KSÜ öğrencileri ve personelinin pandemi sürecini en güvenli ve sağlıklı şekilde geçirebilmeleri için gerekli önlemleri hızlı bir şekilde aldıklarını ifade eden Rektör Can, üniversitemizde uzaktan eğitim sisteminin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Öğrencilerle, üniversite web sitesinden yapılan duyurular, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ve gerçekleştirilen canlı yayınlar aracılığıyla iletişimi sürdürdüklerini belirten Rektör Can, “Ülke olarak koronavirüsle etkili bir şekilde mücadelemiz sürüyor. Öğrencilerimizin bu süreçte mağduriyet yaşamamaları için gerekli düzenlemeleri hayata geçirdik. İnşallah bu süreci tedbirlere riayet ederek birlikte atlatacağız.” diye konuştu.


Covid 19 Pandemi Sürecinde Sosyal ve Kültürel Etkinlikler, Sosyal Medya Kullanılarak Sürdürüldü

KSÜ yönetimi, pandemi sürecinde öğrencilerin derslerinin aksamaması, dönem kaybedilmemesi için her türlü tedbiri aldığı gibi öğrencilere yararlı olabilecek farklı sosyal ve kültürel etkinlikleri de instagram ve diğer sosyal medya kanallarını kullanarak sürdürdü.

KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş da üniversite-öğrenci buluşmaları kapsamında instagram üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında öğrencilerle bir araya gelerek sürece dair merak edilen soruları yanıtladı.

Üniversite-öğrenci buluşmalarına ek olarak instagram üzerinden bir dizi söyleşi gerçekleştirildi. Farklı tarihlerde gerçekleştirilen söyleşi programları kapsamında; KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım “Okuryazarlık ve Üniversite”, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan “Mutlu Bir Hayat İçin Etkili İletişim” ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Şenocak “Lisansüstü Eğitim ve Kariyer Olarak Akademisyenlik” konulu söyleşi gerçekleştirdiler.